Add Your Heading Text Here

Pierre Cardin Home!

Pierre Cardin është kompania më e madhe ekskluzive e tapetave dhe sixhadeve artizanale unike në Shqipëri dhe më gjerë. Ndër të tjera Pierre Cardin ka marrë ekskluzivitetin e emrave ndërkombëtar brenda industrisë së arredimit të ambienteve dhe linjave interior design nga e gjithë bota. Çdo mobilje dhe produkt i Pierre Cardin vjen me një standard të vërtetuar të cilësisë si rezultat i materialit elitar dhe teknologjive më të fundit të prodhimit të tyre. Pierre Cardin Home është bota magjike e klasit që ofron çdo ditë tendencat më të fundit të modës në industrinë e arredimit.

Elteco!

Elteco është ndërmarrje e specializuar e shitjes me pakicë dhe shumicë e materialeve elektrike dhe ndriçimit me mbi 10 vjet përvojë në ofrimin e zgjidhjeve  të teknologjisë së lartë të ndriçimit në rajon. Qëllimi i Elteco-s është të ofrojë në treg produkte të klasit të lartë të cilat funksionojnë me konsum minimal të energjisë elektrike. Produktet e Elteco-s janë të çertifikuara dhe të testuara në institute botërore duke u cilësuar si produkte të klasit të parë A++ të shpenzimit të energjisë.

 

DOIMO SALOTTI, 

Doimo Salotti marka italiane e mobiljeve me mbi 50 vite eksperiencë në industrinë e arredimit. Një nga prodhuesit më të mëdhenjë të kolltuqeve, këndeve, dhe aksesorëve të dhomave të ndenjes në material lëkure ose tekstile. Një nga markat që prodhon linja elegante,të rafinuara në çdo detaj duke ndjekur trendet më moderne të të jetuarit. Çdo prodhim i Doimo Salottit përmbush të gjitha kërkesat për komfort dhe jetëgjatësi maksimale.

TEKA!

E themeluar në vitin 1924, Teka është shoqëri multinacionale me origjinë gjermane që merret me prodhimin dhe tregtimin e pajisjeve elektroshtëpiake për kuzhinë dhe tualete, produkte porcelani dhe enë industriale. Perveç se është e vleresuar në Europë për prodhimin e pajisjeve elektroshtëpiake, veçanërisht për furrat, enët e gatimit, njësive të aspiratorëve dhe lavapjatave, ajo gjithashtu zë vendet e para për prodhimin e bucelave të birrës. Kompania gëzon 25 fabrika që janë të shpërndara nëpër tre kontinente gjë që mundëson tregtimin e produkteve të saj në më shumë se 110 vende.

Miele!

Miele është një kompani e krijuar në 1899 cilësuar lider botëror dhe elektroshtëpiakeve. Miele fabrikon përdor një pajisje të lartë dhe elektroshtepiake të kategorive më të kërkuara në treg. Në çdo kohë kjo markë lufton të bëhet partnere dhe pandashme e blerësve, përdorimi i krijimit të një mbrojtjeje stabël dhe zgjatjes së jetës.Motoja e Miele është “Immer Besser” që bën të thuash “Gjithmonë e më Mirë”. Kjo moto ka udhëhequr për mbi 100 vjet që nga koha e themelimit të saj dhe deri në ditën e sotme. Strategjia Vizioni është që në jetë të markës premium më e mirë dhe më e dëshirueshme në botë. Miele ofron produkte për klientët e saj që vendosin standarde për stabilitetin, performancën, lehtësinë e përdorimit, efikasitetin e energjisë, modelimin dhe shërbimin.

Magniflex!

Magniflex brandi i famshëm MADE IN ITALY për prodhimin e
dyshekëve ortopedikë dhe anatomikë. Marka që përdor një teknologji të avancuar, patentuar dhe të çertifikuar në çdo produkt. Magniflex siguron një gjumë shplodhës që nuk kufizohet vetëm te rehatia dhe komforti, por te përmirësimi i jetës së njerëzve në ekuilibër me mjedisin që i rrethon.

ARAN CUCINE!

Aran Cucine Albania, përfaqësuesi ekskluziv i ARAN Cucine, prodhuesi kryesor italian i kabineteve moderne të kuzhinës. Kompania Aran Cucine ka prodhuar kuzhina në Itali që nga viti 1962 dhe është angazhuar të sigurojë produkte me cilësi maksimale. Të gjitha kuzhinat prodhohen duke përdorur proceset më të avancuara teknologjikisht dhe miqësore me mjedisin nga materiale etike të riciklueshme. Vizioni i kompanisë është që kuzhina Aran të sjellë momente lumturie në të gjitha shtëpitë e botës. Të zotërosh një kuzhinë Aran do të thotë të kesh një pjesë të historisë së dizajnit Italian në shtëpinë tënde.

Rastelli Cucine

Rastelli Cucine brandi italian zhvillimet e të cilës nuk kufizohen vetëm me aspektin estektik të dizajneve, por edhe me funksionalitetin ergonomik dhe atij mjedisor, e certifikuar nga standartet FSC dhe ISO 14001.

NEWFORM!

Brandi italian funksionaliteti, dizajni bashkë me origjinalitetin dhe fokusin drejt detajeve, perfaqesojnë tiparet unike të zhvillimit dhe cilësisë së NEWFORM. Themeluar në 1981, vazhdon kontributin në historinë e suksesit të markave italiane.

ZEBRANO! 

Zebrano është ofruesi lider në dizajn, këshillim dhe zgjidhjet unike në projektet e arredimit. Me eksperiencë teknike mbi 30 vite, të kombinuara me teknologjinë ky brand krijon projektet e duhura për hoteleri, apartamente, hapësira tregtare apo institucione dhe komplekse rezidenciale.

Me një studio të klasit botëror të dizajnit dhe inxhinierisë e bejnë ZEBRANO zgjedhjen e parë për konceptimin dhe zbatimin e projekteve preztigjoze.

SEZON DEKOR!

Pas një experiencë shumë vjeçare në fushën e arredimit, në Janar 2018 Sezon Dekori solli në Shqipëri një frymë të re jo vetëm në sektorin e arredimeve, por dhe në atë të krijimit të eventeve.  Duke bërë një punë të palodhur e me përkushtim, duke i dhënë  rëndësi çdo detaji, brenda një kohe shumë të shkurtër, Sezon Dekor ka arritur të bëhët një ndër kompanitë më të mira në industrinë e saj në vendin tonë. Cilësia, veçantia dhe kreativiteti janë ato që bëjnë dallimin, duke iu përshtatur dëshirave dhe kërkesave të klientëve në çdo kohë.

Gieffe Group! 

Gieffe Group u themelua në Modena në vitin 2005 në fushën e prodhimit të qeramikës,i veshjeve të dyshemes, mureve, mobiljeve dhe aksesorëve të tualeteve. Pas më shumë se 10 vjet pervojë në këtë sektor Gieffe Group sjell në Prestige Home  markat më të mira italiane si : CERAMICA COLLI DI SASSUOLO, PORCELANGRES, FIANDRE, CASTLANO, EURO CERAMICHE, KARASAN, ARBLU, ARTESI, ARDECO REMIER DANIEL.

Ky brand ofron shërbim të personalizuar për arkitektët dhe studiot e dizanjit, me krijimin e mostrave të produktit dhe ndihmën para dhe pas shitjes.

LA FORCHETTA!

La Forchetta marka që ka sjell art italian në kuzhinën shqiptare duke siguruar 25 vite jetëgjatësi në enët e kuzhinës. Lider në dizajn, cilësi dhe inovacion në çdo produkt.

La Forchetta ka sjell revolucion në kuzhinën shqiptare duke pasur kryefjalë të saj teknologjinë më të fundit, cilësinë maksimale dhe garancinë absolute në çdo produkt.

Nill’s Furniture! 

NILL’S Furniture kompania prestigjioze e themeluar në vitin 1966 me një përvojë 55 vjeçare, operon në 50 shtete të bootës në sektorin e arredimit me mobilje cilësore, unike dhe luksoze.

Nill’s nuk dizenjon vetëm produkte, por kujdeset për kërkesat e klientëve, vlerëson idetë e tyre dhe punon për të ndërtuar një të ardhme më të mirë.

Casal!

Casal ekskluzivisht vetëm në Prestige Home, showroomi i mobiljeve moderne sjell çmime konkuruese në sektorin e mobilimit si askush tjetër.

Me sloganin ‘Rehati në çmime, rehati në mobilje’ Casal synon të jetë marka e mobiljeve praktike, inovative, që ofron cilësi dhe rehati në arredim.

Dage Perde! 

Dage Perde, showroomi më i madh i perdeve në Shqipëri. Perdet më kualitative dhe moderne të përshtatshme për çdo shije dhe ambient gjenden në Dage Perde. Një showroom që ofron cilësi të jashtëzakonshme me elegancë të detajuar.

Biçaku Stone!

Lider në fushën e prodhimit të bangove me quartz të derdhur. Bicaku Stone ofron një gamë të gjerë bangosh një trup bashkë me lavapjatën si dhe bangove, lavamaneve me solid surface (corian).

Kuzhina higjenike dhe plot stil nga Bicaku Stone.

 

Grafika! 

Grafika është adresa e duhur për t’i dhënë kompanisë imazhin e duhur.

Përshtypja e parë zgjat përgjithmonë, ndaj Grafika kujdeset që çdo biznes të krijojë një profil unik, identitet të qarë dhe tërheqës për klientin.

Çdo brend është i ndryshëm Po kështu të ndryshme janë edhe elementët që nevojiten për ta sjellë reklamën në jetë. Në Grafika, është e rëndësishme që reklama dhe elementët e brendit të lidhen me njerëzit dhe komunitetin ku biznesi vepron.

Top Sofa!

Top Sofa showroomi i divanëve në stil modern, klasik dhe neoklasik.


Ofron një gamë të gjerë divanësh me shumëllojshmëri tekstilesh, dizajnesh dhe ngjyrash duke siguruar cilësi maksimale e mbi të gjitha çmime shumë ekonomike dhe konkuruese në treg.

Tashmë Tirana me një qender unike dedikuar 100 % dizajnit dhe interiors ku markat më të mira ndërkombëtare janë mbledhur në një vend të vetëm.
Ju mirëpresim cdo ditë nga ora 9:00 deri në orën 21:00 🙂
PRESTIGE HOME – E gjithë shtëpia juaj “

Prezenca në rritje e stilit industrial në dizajn!

Përfytyro një magazinë. Perfytyro një dysheme të shtruar me parket, mure me tulla e dala në pah, dhe aksesorët e metalit të ekspozuara në hapësira. Tani, pëfytyro ta konvertosh këtë në një zyrë apo një apartament.

Kjo mund të duket si një ide e çmendur në fillim. Por sot ka një emër shumë të bukur për këtë gjë: dizajn modern-industrial. Ka një veçori për sa i përket detajeve industriale që dalin patjetër në pah: sharmi i një arredimi të pa kompletuar, punimeve të lëna përgjysmë dhe imazhi i një dizajni që boshtin e projektimit të tij ka funksionet mekanike. Ndërthurja e arredimit induatrial në hapësirat tuaja, kërkon një vëmendjë të veçantë…

Read More..

“Trendi për veshjen e mureve me letra murale ëshë më në modë se kurrë” ishte deklarata e interior designerit tw njohur Martyn Laurence Bullard kwtw fillim viti. Thjesht shikoni dhomat e zonjave të stolisura me lule në Annabel në Londër, shtëpinë e Hackney’s me dhomën e miqve të dekoruar me printe palmash për Kate Moss, apo edhe muret e kuruara deri në detaj tek The Wing.

Edhe pse letra murale ka qenë qetësi për disa kohë — kush mund të harrojë veshjen me letër murale nga Zuber të Jackie Kennedy me pamjen e portit të Bostonit në Shtëpinë e Bardhë? —Statistikat tregojnë një tendencë: Pinterest raporton se kërkimet për “letër-muri” …

Read More..

Ekzistojnë disa teknika të mençura të projektimit të përdorura posaçërisht për dhoma të vogla për t’i bërë ato të duken më të madh se madhësia e tyre aktuale. Në këtë artikull ne do të përpiqemi t’ju tregojmë bazat e ketyre teknikave. Ndriçimi ka ndikimin më të madh në dizajnin e brendshëm.

Një projektues i mirë mund të ndryshojë tërësisht perceptimin e një hapësire jetese vetëm duke ndryshuar ndriçimin. Për më tepër, burimi i ndriçimit nuk duhet të jetë domosdoshmërisht llamba e tavanit konvencional, si llambadar, varëse ose dritat e ndërprera. Një zgjidhje e zgjuar mund të jenë ndricuesit e tavolinës dhe ndricuesit dyshemese…

Read More..