3 Llojet e Materialeve Kryesore Për Çarçafë- Inner Home Textile

Zgjedhja e çarçafëve cilësor është komplekse. Pavarësisht opsioneve të panumërta që do të gjeni, ekspertët sygjerojnë tre lloje materialesh me cilësi superiore për një gjumë të qetë dhe të rehatshëm. 

 Më poshtë gjeni llojet e matrialeve të çarçafëve dhe përfitimet që do të keni prej tyre.

Çarçafët prej Bambuje

Çarçafët prej bambuje, janë të buta në prekje. Në fakt, shtroja prej bambuje është edhe më e butë se pambuku. Çarçafët prej bambuje lejojnë frymëmarjen dhe janë natyralisht hipoallergjike dhe antibakteriale. Çarçafët prej bambuje janw tw rëndësishme nëse keni fëmijë pasi ata janë më të ndjeshëm ndaj alergjive dhe sëmundjeve sesa të rriturit. Çarçafët prej bambuje janë gjithashtu më të qëndrueshme se çarçafët tradicionalë. Linjat e krevatit prej bambuje kanë më pak gjasa të thithin vajrat nga lëkura juaj për t’u kthyer në të verdhë si çarçafët tradicionalë të krevatit dhe do të duken të reja për shumë vite.

Çarçafët prej Tencel

Të ngjashëm me bambu, ato janë tepër të buta në prekje madje më të buta se pambuku. Ato gjithashtu marrin frymë duke ju mbajtur të freskët dhe të rehatshëm. Çarçafët prej tencel janë natyralisht hipoallergjike dhe antibakteriale. Tencel është një pëlhurë shumë miqësore me mjedisin. Lagështia tenton të avullojë edhe nga çarçafët e krevatit Tencel, në vend që të zhytet në lëkurën tuaj dhe në dyshek. Tencel është gjithashtu një nga pëlhurat më të qëndrueshme për çarçafë.

Çarçafët prej Pambuku Egjiptian

Pambuku egjiptian është i famshëm për aftësinë për frymëmarrje, qëndrueshmërinë dhe butësinë e tij. Çarçafët prej pambuku egjiptian janë shumë të qëndrueshme dhe mund të zgjasin për një kohë të gjatë. Meqenëse pambuku i pastër egjiptian përbëhet nga fije më të imta, ato mund të thuren në çdo inç katror, duke prodhuar një përfundim më të hollë dhe më të qëndrueshëm, duke rezultuar në një pëlhurë më të butë dhe më fleksibël.  Konsiderohet gjithashtu më i freskët se çarçafët tradicionalë të krevatit si ato prej pambuku, përzierja e pambukut, etj…

 Zbuloni Ekuilibrin e Përsosur të Stilit dhe Komfortit në Prestige Home

 Në Prestige Home Center do të gjeni dyqanin me markën më të re të tekstilit në Shqipëri, Inner Home Albania. Setet e shtratit, peshqirët, koleksionet verore të peshqirëve dhe çantave të plazhit janë krijuar për të përmirësuar jetesën tuaj. Setet e shtratit me çarçafët me materiale premium, dhe dizajne unike ju bëjnë të flini mes elegancës dhe komfortit. Zbuloni ekuilibrin e përsosur të stilit dhe komfortit me setet nga Marie Claire vetëm në Inner Home Albania pranë Prestige Home Center.

Eja në Prestige Home Center dhe zgjidh mes ngjyrave plot jetë nga koleksioni më i ri i peshqirëve të plazhit apo çarçafëve që sjellin freski për sezonin veror.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.