4 mënyra për të patur një ambient më të ndriçuar

Ambienti juaj duket i errët dhe pak i zymtë? Nëse keni një hapësirë që nuk merr shumë dritë natyrale, një rinovim i madh nuk është zgjidhja e vetme. Pavarësisht nëse është një dhomë ndenjeje, dhomë ngrënie, dhomë gjumi apo edhe një bodrum që ka nevojë për dritë, ne kemi 4 këshilla të thjeshta për t’ju ndihmuar të futni më shumë dritë!

1.     Një tapet

Një tapet me sipërfaqe të madhe nuk është vetëm një zgjidhje për kornizën e mobiljeve dhe përcaktimin e një hapësire. Mund të përdoret gjithashtu për të futur më shumë dritë duke siguruar një kontrast midis tapetit dhe dyshemesë. Nga tonet neutrale deri te modelet shumëngjyrëshe, një tapet rrezaton stil dhe shkëlqim! Koleksionet e qilimave dhe tapetëve te Pierre Cardin pranë Prestige Home Center kanë një gamë kaq të gjerë sa patjetër do të gjeni atë që ju përshtatet më shumë qëllimit tuaj. Modelet moderne do ti japin më shumë dritë dhe hapsirë ambientit tuaj.

2.     Aksesorë metalik

Një prekje metali vezullues mund të transformojë hapësirën tuaj! Përfshirja e thekseve të tilla si vepra arti, pajisje ndriçimi ose tekstile me ar ose argjend vezullues është një mënyrë të thjeshtë për të reflektuar dritën. Gjithashtu, dizajni do të duket menjëherë më luksoz. Aksesorët e dekorit do ti gjeni pranë Prestige Home Center.

3.     Sipërfaqe xhami

Një sipërfaqe e thjeshtë xhami mund të jetë në avantazhin tuaj kur bëhet fjalë për reflektimin e dritës! Një sipërfaqe tavoline me shkëlqim kombinohet mirë me mobiljet e errëta, duke e bërë dhomën të duket shumë më e madhe dhe më e ndritshme.

4.     Pasqyra

Pasqyrat, jo vetëm që ju sigurojnë që të dukeni mirë, por edhe e bëjnë dhomën të duket më e madhe dhe më e ndritshme. Thjesht varni një pasqyrë drejtpërsëdrejti nga dritarja më e madhe në hapësirën tuaj. Ajo do të pasqyrojë automatikisht dritën natyrale të diellit, duke ndriçuar ato qoshe të fshehura dhe të errëta.

Në këtë artikull ju listuam vetëm katër mënyra si mund ti jepni më shumë dritë dhe shkëlqim ambientit tuaj. Për më shumë këshilla, ju mund të vini pranë Prestige Home Center. Ekspertët tanë të dekorit do t’ju drejtojnë drejt blerjve të zgjuara dhe custom made.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.