Mobilje per Shtepi

5 Vendet më të Mira për të Blerë Mobilje për Shtëpi në 2023

Shtëpia është vendi ku ne jemi vetvetja, prandaj është e rëndësishme ta arredojmë atë në një mënyrë që i përshtatet më së miri stilit dhe nevojave tona. Gjetja e një divani të rehatshëm dhe tavolinës së ngrënies me stil mund të duket e thjeshtë, por nuk është kështu. Në treg opsionet janë të pafundme e për këtë arsye kërkuam vendet më të mira për të blerë mobilje për të gjithë shtëpinë në Tiranë. Ne i vlerësuam ato në bazë të dizajneve, gamës së produkteve, punimeve cilësore, opsionet e pagesave, politikat e kthimit, kohën e dorëzimit. Zgjedhjet tona kryesore përfshijnë showromet e Nills Albania, Casal, Aran Cucine, Zebrano, Çilek Albania.

  1. Nill’s Albania: Për mobilje të rehatshme modulare, konsideroni Nill’s Furniture Albania. Kjo kompani është e fokusuar në krijimin e divaneve elegante dhe funksionale, njësive TV unit, të rafteve dhe tavolinave të kafesë, tavolinave të ngrënies, mobileri për hotele etj. Stil minimalist, neoclasik, të bëra me materiale me cilësi superiore si druri i arrës. Nëse doni të mobiloni shtëpinë tuaj me stil bashkëkohor zgjidhni Nill’s Furniture Albania.

2.            Zebrano: Zgjidhni mobilje nga Zebrano nëse doni që ambientit juaj të jetë eltiar. Arredoni shtëpinë ose hotelin tuaj me divane, kolltuqe, komplete ngrënieje, tavolina, shtretër, dhoma gjumi etj. Zebrano është vendi perfekt për për të arreduar një shtëpi të re, ose për këdo që kërkon të mobilojë një shtëpi me pjesë cilësore që do të zgjasin për shumë vite, janë elegante dhe ofrojnë komfort maksimal. Me Zebrano ambienti mer një prekje luksoze, dhe moderne.

Materialet premium, dhe dizajnet ultramoderne autentike janë çelësi i koleksionit të ri nga Zebrano. 

3.            Casal Albania. Mobilje cilësore, dizajne të përshtatshme për shtëpi dhe mbi të gjitha ekonomike i gjeni vetëm në Casal Albania. Sete me tavolina ngrënie dhe karrige të cilat janë dizejnuar për t’ju përshtatur çdo ambienti falë strukturës së pastër të drurit, që dhuron klas dhe lehtësi në përdorim do ta gjeni për vetëm 299 euro. Mbajtëse këpucësh, komodina, Tv unit, kënde divanesh bashkëkohore, karrige, me dizajn unik e materiale premium. 

Avantazhet që do të keni nëse blini në Casal Albania përveç çmimeve ekonomike janë: 

  1. Mund të rezervoni online mobiljen që ju pëlqen.
  2. Pagesën mund ta bëni CASH në momentin e dorëzimit. 
  3. Transporti është falas në në të gjithë Shqipërinë

4.            Aran Cucine: Realizimi i kuzinave moderne, me materiale cilësore dhe dizajne unike të cilat persoalizohen sipas gustove dhe përmasave të ambientit tuaj bëhet vetëm nga Aran Cucine. Aty nuk do të gjeni jo vetëm kuzhinat por edhe mobilje të tjera si tavolinat, karriget, këndet, e përshtatshme për stile dhe ambiente të ndryshme. Kombinime të disponueshme në përmasa të shumta dhe variacione ngjyrash, për t’i dhënë formë mundësive estetike të përdorimit. Një risi që Aran Cucine ka sjellë në Shqipëri së fundmi janë karriget dhe tavolinat e linjës Poinhouse Planet. Karriget e kësaj marke kanë finiturë dhe dizajn modern që mundësojnë përdorimin e tyre si një pikë fokusi në interior, duke shtuar kështu interes vizual dhe karakter në ambientin tuaj. Modelet e ndryshme të karrigeve dhe tavolinave kombinohen në mënyrë të përsosur me sfonde të ndryshme, duke krijuar një 

pamje harmonike dhe moderne.

5.            Çilek Albaina: Për arredimin e dhomës së fëmijëve tuaj ne sygjerojmë Çilek Albaina. Mobiljet e Çilek janë shumë të bukura. Aty do të gjeni një larmishmëri opsionesh të konceptuar që të shkojnë pavarësisht stilit që keni përdorur në shtëpinë tuaj. Mobilje shumë funksionale të cilat përshtaten me nevojat e fëmijës. Janë komode në përdorim. Cilësia e lartë e certifikuar nga TUV ju siguron jetëgjatësinë e investimit tuaj. Ato do të jetojnë virtuoze që të jeni krenare me to edhe pas disa vitesh. Materialet e përdorura janë të certifikuara si të padëmshme, dhe metalet e përdorura janë pa rrezatime duke i bërë të sigurta për përdorimin nga fëmijët. Një prej shumë avantazheve të mobiljeve Çilek është fakti se shumë prej mobiljeve për fëmijë do ti gjeni me ofertë.

Avantazhi i përbashkët që kanë këto brande  është se mund ti gjeni të gjitha në një vend të vetëm. Shumë pak kilometra nga qendra e Tiranës, ndodhet Prestige Home Center. Qendra tregtare më e madhe në Shqipëri e cila i dedikohet vetëm interior dizajnit, linjave home dhe office. Gjeni në Prestige Home Center dyqanet më të mira për mobilimin e shtëpisë për vitin 2023. Vizitoni faqen e tyre këtu. Vizitoni showroomet në adresën: 

Qendra Prestige Home Albania (Autostrada Tiranë-Durrës Vora 1032 AL, Km. 12, Vorë)

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.