admin

Arredim per Shtepi - Prestige Home

Pyetjet më të zakonshme rreth arredimit të shtëpisë

Diçka e përbashkët e dizenjuesve të brendshëm është se të gjithë ata përballen me pyetje. Me shumë, shumë pyetje. Arredimi i shtëpisë ka të bëjë më së shumëti me stilin tuaj personal, por përsëri ka disa limite, të cilat nuk duhen kaluar, nëse doni të krijoni një hapësirë të përshtatshme në shtëpinë tuaj.  Thënë kështu …

Pyetjet më të zakonshme rreth arredimit të shtëpisë Read More »

Dekorimi i shtëpisë: Ofertat Black Friday që do donit ti dini

Black Friday erdhi dhe nëse po kërkoni ofertat më të mira të Black Friday keni ardhur në vendin e duhur. Këtu është udhëzuesi juaj për të gjetur ofertat më të mira për të Black Friday 2021. Çfarë duhet të dini për Black Friday  Black Friday, dita pas Ditës së Falënderimeve Amerikane, është një nga ngjarjet …

Dekorimi i shtëpisë: Ofertat Black Friday që do donit ti dini Read More »

Kuzhine Gatimi: Si ta bëjmë luksoze dhe funksionale?

E kishit imagjinuar që do të shpenzonit kaq shumë kohë në kuzhinë? Karantinimi, ka ndryshuar shumë stilin tonë të jetesës. Kuzhina është transformuar në zemrën e shtëpisë, që nga zgjimi në mëngjes, ku pregatisim kafen tonë të mëngjesit dhe deri te gatimi i ushqimeve të shijshme në shtëpi. Kuzhina e gatimit ka qenë gjithmonë një …

Kuzhine Gatimi: Si ta bëjmë luksoze dhe funksionale? Read More »

Mobilje për shtëpi, Dekori i Brendshëm

Shtëpia është vendi ku ne mund të jemi vetëvetja dhe të shplodhemi lirisht dhe për këtë arsye ne e mobilojmë atë sipas nevojave dhe stilit tonë personal. Dekori i brendshëm i shtëpisë është shumë i rëndësishëm, pasi është vërtetuar se ndikon në psikologjinë tonë. Një dekor i brendshëm që i përshtatet stilit tuaj, sjell lumturi, …

Mobilje për shtëpi, Dekori i Brendshëm Read More »

5 elektroshtëpiake, të cilat nuk duhet të mungojnë në asnjë shtëpi

Shtëpitë në 2021 po bëhen gjithmonë dhe më shumë të avancuara me teknologjinë e elektoshtëpiakeve. Shumë prej këtyre pajisjeve elektoshëpiake do t’jua bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe praktike. Ky artikull do t’ju ndihmojë të gjeni paisjet e duhura elektroshtëpiake duke ju përshtatur çdo buxheti dhe çdo lloj mënyre jetese. Lavastovilje Miele Keni shijuar …

5 elektroshtëpiake, të cilat nuk duhet të mungojnë në asnjë shtëpi Read More »

Dekori i Brendshëm në Organizimin e Shtëpisë

Organizimi është thelbësor për një shtëpi të rehatshme.  Ne nuk po themi që të gjithë të ndryshojmë mënyrën tonë të jetesës dhe të bëhemi të fiksuar pas rregullimit të shtëpisë, por nuk mund të mohohet ndjenja qetësuese e një shtëpie të mirëorganizuar dhe pa rrëmujë.  Organizimi i mirë i shtëpisë mund të duket si një detyrë …

Dekori i Brendshëm në Organizimin e Shtëpisë Read More »