Uncategorized

Kur duhet ta ndërrojmë Dyshekun? – Falomo Prestige Home Center

Një dyshek i mirë është thelbësor nëse duam të bëjmë një gjumë cilësor që qetëson si mendjen ashtu edhe trupin. Megjithatë, me kalimin e kohës, dysheku ynë humbet karakteristikat e tij fillestare dhe bëhet më pak i përshtatshëm për nevojat tona. Sa zgjat një dyshek? Një dyshek zgjat nga 8 deri në 10 vjet.  Por …

Kur duhet ta ndërrojmë Dyshekun? – Falomo Prestige Home Center Read More »

3 Llojet e Materialeve Kryesore Për Çarçafë- Inner Home Textile

Zgjedhja e çarçafëve cilësor është komplekse. Pavarësisht opsioneve të panumërta që do të gjeni, ekspertët sygjerojnë tre lloje materialesh me cilësi superiore për një gjumë të qetë dhe të rehatshëm.   Më poshtë gjeni llojet e matrialeve të çarçafëve dhe përfitimet që do të keni prej tyre. Çarçafët prej Bambuje Çarçafët prej bambuje, janë të buta …

3 Llojet e Materialeve Kryesore Për Çarçafë- Inner Home Textile Read More »

Mobilje per Shtepi

Mobiljet e Shtëpisë që Mund t’i Blini me Ulje

Projekti i rinovimit të shtëpisë, një rifreskim pranveror, zgjedhja e disa aksesorëve të rinj të dekorit, ose arredimi i një ambienti nga fillimi është impenjativ. Gjetja e gjërave thelbësore të shtëpisë që jo vetëm i përshtaten stilit tuaj, por që kanë çmime të arsyeshme mund të jetë e vështirë. Divanet, dhomat e gjumit, ndriçimi apo …

Mobiljet e Shtëpisë që Mund t’i Blini me Ulje Read More »

Perde - Prestige Home

Ku të gjejmë perde premium në Shqipëri?

Ne në Prestige Home Albania të fokusuar tek interior design, përpiqemi t´ju informojmë për gjithcka rreth arredimit të shtëpisë. Ju kemi informuar rreth trendeve, mobiljeve, dekorit, tapetëve…. sot do të ndalemi tek perdet. Perdet, përveçse janë ndër elementët më të rëndësishëm të dekorit të një ambienti ato kanë një rol tepër funksional në ndriçimin e …

Ku të gjejmë perde premium në Shqipëri? Read More »

Kuzhina si ato të Aran Cucine

Kuzhinat e Aran Cucine janë opsioni më i përshtatshëm nëse doni të rrisni vlerën e rishitjes së shtëpisë ose të përmirësoni cilësinë e jetesës për familjen tuaj. Shquhen për dizajne elegante dhe bashkëkohore, por shenja e vërtetë përcaktuese është efikasiteti i hapësirës dhe funksionaliteti i lartë. Nëse porosisni një kuzhinë të re gjithashtu duhet të …

Kuzhina si ato të Aran Cucine Read More »

Çilek Albania

Tani në Prestige Home, çel dyert dyqani më i ri Çilek Albania

Brandi i mirënjohur turk ÇILEK i shpërndarë në më shumë se 70 vende të botës, vjen në Shqipëri!   Marka e vetme dhe e pakrahasueshme turke në industrinë e mobiljeve.  Që prej vitit 1996 Çilek ndihmon fëmijët të realizojnë ëndrrat e tyre në shumë vende të botës duke ofruar produktet më funksionale, më të sigurta dhe …

Tani në Prestige Home, çel dyert dyqani më i ri Çilek Albania Read More »

Dekori i Brendshëm në Organizimin e Shtëpisë

Organizimi është thelbësor për një shtëpi të rehatshme.  Ne nuk po themi që të gjithë të ndryshojmë mënyrën tonë të jetesës dhe të bëhemi të fiksuar pas rregullimit të shtëpisë, por nuk mund të mohohet ndjenja qetësuese e një shtëpie të mirëorganizuar dhe pa rrëmujë.  Organizimi i mirë i shtëpisë mund të duket si një detyrë …

Dekori i Brendshëm në Organizimin e Shtëpisë Read More »